30 Mart 2009 Pazartesi

2009 İlkbahar Trendleri..Son aldığımız duyumlara göre 2009 İlkbahar sezonunda bir çoğumuzun şaşkınlıkla karşılayacağı cinsten kıyafetler ve aksesuarların trend olması bekleniyor..

İlk sırada harem pantolonları yer alıyor.. Bu tip pantolonlar kullanımı çok rahat ancak her vücut tipine uygun olmayan tarzda pantolonlar.Harem pantolonlar yana genişleyen tarzda olmasından ötürü kişiyi basenleri varmış gibi gösterecektir.Bir de siz hayal edin hem basenleri olup üstüne bir de bu tarz bir pantolon giyilmesi ciddi bir görüntü kirliliğine neden olacaktır. Bu nedenle vücut tipi uygun olan kişilerin bu tarzı tercih etmesini şiddetle tavsiye ediyorum. Şimdi hayal ediyorum da resimdeki şekilde topuklu sandaletler ve parmak arası düz terliklerle çok şık bir tarz yakalanabilir.

Daha önce çok yaygın olmayan bir renk olan Chartreuse rengi.. Türkçe'ye çevirirsek yeşil ve sarı renginin arasında kalan bir renk. İlkbaharda farklı kıyafet ve aksesuarlarda bu renkle karşılaşabilirsiniz.Hatırlıyorum da 3 yıl önce Mango'dan bu renk bir body almıştım ve kombinlenecek renk skalası da çok kısıtlı değil. Özellikle mor ve lacivert renkle çok hoş bir uyum olacaktır.

Haftasonu Hürriyet Cumartesi ekinde de tulum giysilere geniş yer verilmişti.. Bu da harem pantolonlar gibi her vücut tipine uygun olmayan bir kıyafet tarzıdır.Uzun boyluları daha uzun kısa boyluları ise daha göstericek bir tarz..Seçim size kalmış..
Ve sırada benim favori kıyafetime geldi.. Şort etekler.Bunların özellikle geniş paçalı olmasına dikkat ederim ve yüksek belli olanlar da inanılmaz hoş bir hava katıyor..Kısa boy yerine uzun etek boyunun olması da göz alıcı detaylardan biridir.Bu tip etekleri şık kemerler ile kombinleyebilirsiniz.Bu bahar benim gözde kıyafetlerimden olacakkk:)

Son olarak da kısa taytlar.. Bu taylar tam dizimizin az üstünde bitiyor. Bu da iddialı kıyafetlerden.Üst bacakları çok kalın olan kişilerin tercih edebileceği bir model değil. Eğer ki kendinize yakıştırıyorsanız, üzerine farklı biçimde tünikler, hırkalarla veşık sandaletler ile kombinasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.


Evet hanımlar İlkbahar 2009'da trend olması beklenen kıyafetler bunlar..Cesur,iddialı hanımlar haydi gösterin hünerlerinizi:)
Hiç yorum yok:

 
Bu blogtaki yazıların bazı hakları saklıdır ve yazara aittir